Protesta/ Solidaritet me Bardh Spahinë, protestuesit e duan të lirë

Protesta/ Solidaritet me Bardh Spahinë, protestuesit e duan të lirë

332
0

Dhjetëra mijëra shqiptarë janë mbledhur në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ duke kërkuar largimin e Edi Ramës dhe qeverisë së tij të korruptuar.

Shumë prej tyre kanë mbajtur në dorë edhe parrulla ku kërkojnë lirimin e ish-deputetit Bardh Spahia.

Ky i fundit u arrestua nga policia gjatë kohës kur po shkonte për në studion e TCH.

Spahia ishte shpallur në kërkim nga policia e Shkodrës.