‘Prisja një shenjë’/ Antonela e përqafon, Donaldi i revoltuar pas spektaklit, ja...

‘Prisja një shenjë’/ Antonela e përqafon, Donaldi i revoltuar pas spektaklit, ja ‘mesazhi’ që i dërgon Bora Zemanit

159
0

Pas një mbrëmje me emocione të forta e cila u shkaktoi një gjendje të rënduar psikologjike Beatrix Ramosajt dhe Donaldi Veshajt, aktori ka disktutuar me Antonela Berishën rreth situatës së tij me Bora Zemanin.

Aktori i humorit ka vijuar të këmbëngulë se nuk kishte marrë asnjë shenjë prej Bora Zemanit, qoftë brenda shtëpisë së Big Brother Vip, qoftë edhe jashtë saj, gjatë kohës që çifti ka qenë i ndarë.

Teksa flet me Antonelën në dhomën e gjumit, Donald Veshaj dëgjohet me tone të larta dhe i revoltuar i shpjegon atë që mendon.

 

Donaldi: Po dal unë i keqi këtu.

 

Donaldi: Nuk e di pra se kam bërë…

 

Antonela: E dimë se nuk e ke bërë me qëllim, thjesht është situata e tillë.

 

Donaldi: Thjesht kam puthur, thjesht kam dhuruar diçka kur më ka ardhur për ta bërë, dhe kam dalë i keqi e kupton? Dhe kur pres diçka nga një njeri-tjetër dal prap i keqi unë.

 

Donaldi: Kur kam qen jashtë më ka ardhur ndonjë mesazh mua? Ça më ka ardhur mua? Në situata të tjera më ka ardhur ndonjë gjë? Ça letre do dërgoj unë jashtë?

 

Donaldi: Nuk isha jashtë unë? 8 muaj nuk kam qenë jashtë? E ndoshta ti e di më mirë se mua…

 

Ajo që vihet re është se ish-konkurrentja e Për’Puthen, reality show ku Bora Zemani është moderatore, aprovon dhe konfirmon çdo gjë që Donaldi po i shpreh.” E di” është përgjigja e Antonelës kur Donald i thotë se ndoshta e di më mirë se ai (situatën), duke na lënë të kuptojmë se ekzistojnë histri të ndodhura jashtë mes ish-çiftit, për të cilat me sa duket edhe Antonela është në dijeni.

 

Donaldi: Nuk dua që ajo tjetra të ndihet keq shpirti, nuk dua që asnjë njeri të ndihet keq për mua. As ai njeriu jashtë. Asnjeri!

 

Antonela:  E di! Po ti je duke u ndjerë me keq se të gjithë.

 

Donaldi:  Po e di se nuk i kam bërë gjërat për keq…

 

Antonela: Është shumë kollaj me i kritiku njerëzit kur nuk je në situatë, kurrë në jetë s’kisha dash me qenë në këtë situatë. E di, ma beso, e di që ke ato mëdyshjet tua e krejt.

 

Donaldi: Po s’kam mëdyshje jo o shpirti!

 

Antonela: Njerëzit kritikojnë s’janë në brendësinë tande si ndihesh e krejt, kritikojnë në ajër në teori, por në praktikë askush se di si është me e dallu si është situata. E di sa paranoja më vijnë m’u që kam vetëm dy javë brenda? Jo më dy muaj.

 

Donaldi: Nuk e ndaloj dot mo, thjesht nuk e ndaloj dot keq se bëra këtë keq se bëra atë. Nuk e di. Thjesht unë nuk gënjej për asgjë shpirti e nuk kam gënjyer për asgjë! As këtu brenda e as jashtë. Për çdo gjë që i kam thënë asaj atje e këtu brenda. Nëse unë jam, jam ‘all in’ për çdo gjë. Për mua kanë bërë shumë pak, më beso. Dhe ajo vajza këtu s’ka asnjë faj, e po ndihem keq më shumë për atë.

 

I gjithë reagimi i Donaldit u duk sikur ishte një përgjigje për opinionistet pas spektaklit dhe nje mesazh per moderatoren Bora Zemani, nga e cila ai e ka riperseritur se priste nje shenje dhe se ka qene ai personi qe ka bere me shume.