Presidenti Meta : Jam në pritje, kur të gjeni kohën

Presidenti Meta : Jam në pritje, kur të gjeni kohën

101
0

Pas refuzimit që kryeministri i bëri thirrjes së Presidentit për tu takuar, ka resguar zëdhënësi i Ilir Metës, Tedi Blushi.

Reagim i zëdhënësit të Presidentit, z.Tedi Blushi

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta i ka ftuar zyrtarisht në takim kryetarin e Partisë Socialiste dhe kryetarin e Partisë Demokratike për të biseduar për situatën politike në vend.

Takimi me z.Basha është fiksuar të zhvillohet nesër në ora 09:00.

Duke qenë në dijeni që z.Rama është i zënë me takime, Presidenti do të jetë nesër në zyrë nga ora 05:00 deri në ora 13:00 duke pritur sërish që kryeministri të gjejë kohë.

loading...