“Pash veten vetëm”, Ajola Xoxa e trishtuar bën postimin prekës: Erdhi me...

“Pash veten vetëm”, Ajola Xoxa e trishtuar bën postimin prekës: Erdhi me një lot (FOTO)

492
0

Bashkëshortja e kryetarit të bashkisë së Tiranës, Ajola Xoxa ka postuar një poezi të gjyshit të saj të ndjerë, Jakov Xoxa.

 

E përfshirë në melankoli dhe trishtim edhe pas humbjes së të atit, bashkëshortja e Erjon Veliajt ka ndarë një poezi, që brenda fsheh trishtim.

 

“Po kur jeta k’puti

Fletët një nga një          

E kur vjeshta fryti

Dhe I rr’zoi përdhe…

Dhe rrëzoi përdhe

Jetën përmbi dhe!…

Unë pash’ veten vetëm

(sikur ç’mos në botë)

Edhe ndolla lemzën

Q’erdhi me një lot…

Me një lot të ri,

 

Që zë nget tani!”- është poezia e shkruar nga Jakov Xoxa që Ajola ka ndarë në profilin e saj në rrjete sociale.

 

Ajola Xoxa ka bërë disa dedikime prekëse, pas ndarjes parakohe nga jeta të babait të saj!