Parashikimi Javor nga Zonja Meri: Kthesë fati për këtë shenjë…

Parashikimi Javor nga Zonja Meri: Kthesë fati për këtë shenjë…

205
0

Kjo javë mbyll muajin e fundit të vjeshtës. Do ndikoje fuqishëm lidhja pozitive midis Mërkurit e Saturnit në Shigjetar me Uranin në Dash. Mërkuri na kujton kërkimin nëpërmjet dijes së përvojës së të resë dhe të ndryshmes e të zbulimeve.

 

Në kohen kur Mërkuri takon Saturnin në Shigjetar, kuptimi bëhet me i përqendruar dhe idetë që na interesojnë të marrin formë. Mund të themi që kjo periudhë që po kalojmë do jetë shumë e këndshme pasi do materializojmë qëllime dhe ëndrra.

 

 

Lidhja trekëndëshe me Uranin do surprizojë këndshëm. Do zbulojmë horizonte të reja dhe do njohim njerëz të rinj, interesantë. Do vendosim të guxojmë. Ditët e mira janë një hap para nesh… Kujdes vetëm nga superoptimizmi i cili nuk i sheh kurthet. Kujdes nga veprimet e nxituara, shpërdorimi i parave. Nga ana shëndetësore duhet pasur kujdes nga qarkullimi i gjakut dhe melica pasi organizmi do tentoj drejt një iprbolie.

 

Dashi do ketë mundësi të qartësojë planet e tij dhe të materializojë një qëllim të rëndësishëm. Çështjet ligjore e kontaktet me jashtë favorizohen.

 

Demi – Ide të reja dhe mundësi të reja nuk do mungojnë në jetën personale dhe në çështjet ekonomike. Do keni surpriza te mira.

 

Binjaket do fokusohen në një marrëdhënie apo në një bashkëpunim i cili do kushtëzojë çdo veprimtari tjetër apo hap të pa llogaritur.

 

Gaforrja do tentojë suksesin dhe ndryshimin e madh duke hapur një faqe të re në karierrë dhe jete personale. Kemi lajme të mira pune dhe ngritje.

 

Luani do vendosë përfundimisht ti përmbahet një premtimi apo ti përkushtohet dashurisë dhe ndërkohe të finalizojë një projekt shume vjeçar.

 

Virgjëresha do ketë surpriza në shkëmbimet ekonomike apo në dhurime të ndryshme. Kthesa e fatit e mahnit.

 

Peshorja do jete gati për ndryshime të mëdha në jetën personale dhe në fillime të reja punësh e bashkëpunimesh. Me në fund kemi lajme konkrete.

 

Akrepi kërkon stabilizim ekonomik dhe besim se vërtet është futur në një rruge me të qëndrueshme pa shkëputje e kthesa të vështira.

 

Shigjetari stabilizon planet e veta. Di se çfarë kërkon dhe mënyrën se si mund t’ja arrijë më në fund qëllimeve. Lajme të mira në jetën erotike nuk mungojnë.

 

Bricjapi do mëshirojë nëpërmjet vetëbesimit çdo gjë që deri tani nuk është realizuar apo larguar duke i hapur rruge mundësive të reja diku larg.

 

Ujori do kërkojë patjetër besim dhe përkrahje, por edhe një qëllim të fortë i cili e vë në lëvizje. Mendja e tij kërkon punë dhe përgjegjësi të rëndësishme.

 

Peshqit do pozicionohen në idetë e veta apo dëshirat e veta në mënyre absolute dhe nuk do hapin rrugë derisa ato të realizohen për parashikime te detajuara personale.

loading...