Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

437
0

Masat ajrore të qendrueshme do të vijojnë të diktojnë kushtet atmosferike në vendin tonë. Për pasojë orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë territorin. Pasditja dhe mbrëmja mbeten në kushtet e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare. Sipas Meteoalb era do të fryjë me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor duke gjeneruar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë. Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0 deri në 18 gradë.