Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

412
0

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit bën me dije sen ditën e sotme (e mërkurë dt.23) nuk priten reshje në të gjithë qarqet.

 

TEMPERATURAT

 

Sot(e mërkurë dt.23) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 15 / 24 °C

 

në vendet e ulëta: 14 / 27 °C

 

në vendet malore: 9 / 23 °C

 

ERA

 

Sot (e mërkurë dt.23) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

 

72447880_1478700255617149_1990788075512397824_n.jpg