Parashikimi i motit, sot reshje shiu dhe bore në këto zona

Parashikimi i motit, sot reshje shiu dhe bore në këto zona

498
0

Zbulimi i një qendre të presionit të ulët atmosferik në Itali sjell mot të paqendrueshëm në vendin tonë ku vranësirat janë prezent në të gjithë territorin, më të dukshme në zonta jugore dhe pjesërisht në qendër duke rrezikuar shira të izoluar.

Në zonat juglindore do të ketë flokë dëbore.

 

Sipas Meteoalb era do të fryjë 35 km/h nga Veriperësnimi ndërsa në det do të gjenerohet dallgëzim 2 ballë. Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke liuhatur vlerat termike ditore nga -6 deri në 17 gradë celcius.