PAMJET NGA EUROPOL/ Ja çfarë grabitën shqiptarët në shtëpitë e futbollistëve të...

PAMJET NGA EUROPOL/ Ja çfarë grabitën shqiptarët në shtëpitë e futbollistëve të njohur  

151
0

 

EUROPOL ka publikuar pamjet e goditjes së bandës shqiptare që vepronte në Spanjë  duke u bërë makth i lojtarëve të Realit të Madridit dhe Atletikos, pasi grabitën banesat.

Banda përbëhej nga katër shqiptarë dhe një spanjoll, të cilët tashmë jantashmë janë vënë në pranga.

Autoritetet spanjolle gjatë operacionit kanë sekuestruar stoli, makina luksoze, mijëra euro, por edhe medalje të Champions League të njërit prej lojëtarëve të Atletikos. Thomas Partey, Álvaro Morata dhe Zinedine Zidane janë vetëm disa nga lojtarët dhe personalitetet e sportit që kanë rënë pre e grabitjes së shqiptarëve në Spanjë.