OPEN/ Bushati-Pezës: Ke shit edhe brekët, më vjen turp që të...

OPEN/ Bushati-Pezës: Ke shit edhe brekët, më vjen turp që të kam patur koleg

201
0

Analisti Andi Bushati dhe ish-deputeti socialst Alfred Peza janë përfshirë në një debat të ashpër në studion e emisionit “Open”.

Duke diskutuar për paketën anti-shpifje, Bushati dhe Peza u përfshinë në një debat personal, ku analisti e akuzoi socialistin se atij nuk i takon ta mbrojë projektligjin sepse vetë ka shitur çdo gjë dhe ka dalë me 1 milion euro në xhep nga historia e shpifjeve.

Pjesë nga debati:

Alfred Peza: Për sa i përket se Edi Rama do të kapë mendiat, ky është spekullimi më i madh në botë.

Andi Bushati: Dhe ju që vidhni jeni ëngjëj? Po ik ore…

Andi Bushati: Ti ke një gjë që akoma skuqesh, kjo tregon që ke akoma ndjenja pozitive.

Alfred Peza: Dhe ti ke një gjë që hollon zërin dhe tregon që ke zë koke…

Andi Bushati: Po të mbrosh këtë, jo shpirtin por ke shit edhe brekët. Një mut beson te kjo.

Andi Bushati: Mua më vjen turp që të kam patur koleg.

Alfred Peza: Dhe mua më vjen turp që të kam patur koleg ty.

Andi Bushati: Po prangaj ke dalë me 1 milion euro nga kjo histori.

Alfred Peza: Edhe ti ke dalë nga, nga …Blloku.