MOTI sot 14 Gusht 2019

MOTI sot 14 Gusht 2019

366
0

 

Pritet që sot temperatura maksimale të shkojë në 33 gradë celcius. Në disa zona do të ketë edhe reshje shiu.

“(E mërkurë, dt.14) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër dhe Lezhë si dhe lokale të dobëta në qarqet Durrës, Tiranë dhe Elbasan (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark) në orët e mesditës dhe pasdites.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 23 / 30 °C, në vendet e ulëta: 22/ 33 °C, në vendet malore: 18 / 32 °C.”,

Shperndaje