Moti për ditën e sotme 13 Korrik 2019

Moti për ditën e sotme 13 Korrik 2019

109
0

Moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare deri në pasdite, kur pritet zhvillim i vranësirave duke sjellë shira fillimisht në zonat bregdetare dhe në mbrëmje do të përfshijnë të gjithë vendin. Edhe nata vijon me vranësira dhe shira në territor.

 

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga 15°C deri ne 33°C.

 

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi jugor, duke krijuar dallgëzim 4 ballë./

loading...