Moti për ditën e shtunë, 21 shtator 2019

Moti për ditën e shtunë, 21 shtator 2019

183
0
Ditën e shtunë moti do të vijojë me kthjellime dhe shtim të vranësirave deri mesatare në zonën e Ultësirës Perëndimore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 2  lartësi  vale 0,3  deri në 0,5 metër  në det  të hapur
Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         11/29°C 
Zonat e  ulëta           16/32°C
Zonat  bregdetare   18/31°C