Moti, 3 Janar 2021

Moti, 3 Janar 2021

202
0

Shqipëria do të përfshihet sot nga një sistem vranësirash që në orët e para të ditës, duke bërë që vendi të dominohet nga një mot me reshje  që do të arrijnë në intensitetin mesatar. Ndërkohë në zonat malore do të kemi rishfaqje të reshjeve të dëborës.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 12°C. Era do fryjë mesatare në toë dhe e fortë në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar dallgëzim 4 ballë

Shperndaje