Moti 26 Nentor 2020

Moti 26 Nentor 2020

212
0

Sipas MeteoAlb: Dita nis me mot të kthjellët në të gjithë territorin shqiptar. Parashikohet që edhe pasditja të vijojë në të njëjtat kushte tamosferike për zonat bregdetare POR vranësira kalimtare do ketë në zonën e ulët dhe atë malore.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mengjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke bërë që vlerat ditore të luhaten nga -1°C deri në 19°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Shperndaje