MOTI 12 Dhjetor 2020

MOTI 12 Dhjetor 2020

200
0

Moti i paqëndrueshëm vijon të jetë prezent në vendin tonë, duke bërë që vranësirat të sjellin herë pas here reshje shiu në pjesën më të madhe të territorit.

Dëbora e pakët do të përfshijë zonat malore të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 13°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

Shperndaje