Lajm i hidhur për botën e artit, ndahet nga jeta aktori i...

Lajm i hidhur për botën e artit, ndahet nga jeta aktori i madh Josif Koçi

211
0

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Teatri Aleksander Moisiu në Durrës në një postimn në rrjetet sociale, ku shpreh ngushëllimet për aktorin e madh.

“Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta të aktorit të Teatri Aleksander Moisiu Durres, Josif Koci. Teatri i shpreh ngushëllimet më të thella familjes dhe gjithë të njohurve”, thuhet në mesazhin e Teatrit.

E fundit dalje në skenë ka qenë me komedinë e Cajupit 14 vjec dhëndërr në Teatër (jo filmi) me regjizor të madhin Birce Hasko. Josif Koci ka luajtur ne rolin e Vangjelit, që në film është luajtur nga i madhi Robert Ndrenika.