Komisioni Hetimor, Meta “çmendet” nga gazetarët: Mezi pres të kthehem tek Parlamenti

Komisioni Hetimor, Meta “çmendet” nga gazetarët: Mezi pres të kthehem tek Parlamenti

198
0

Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka reaguar me një mesazh pas planit të hetimit të maxhorancës që e kërkon në Kuvend për ta pyetur.

Meta shkruan ser mezi prêt të kthehet në Parlament dhe se “Presidentit si Kryetar i Shtetit, i takon të jetë shembull i bashkëpunimit institucional.”

Postim i plotë

“Të dashur miqtë e mi gazetarë,

Më “çmendët” me sms tuaja, si asnjëherë tjetër!

Po ç’është kjo pyetje kaq absurde që më bëni të gjithë: A do shkoj tek Parlamenti?!

Së pari, Presidentit si Kryetar i Shtetit, i takon të jetë shembull i bashkëpunimit institucional. Dhe besoj se në këto dy vite kam bërë gjithçka për vendosur këtë bashkëpunim, në respekt të plotë të Kushtetutës, shtetit ligjor dhe interesit publik.

Së dyti, unë mezi pres të kthehem tek Parlamenti”.

Të dashur miqtë e mi gazetarë,Më “çmendët” me sms tuaja, si asnjëherë tjetër!Po ç’është kjo pyetje kaq absurde që më…

Posted by Ilir Meta on Wednesday, September 4, 2019