Kjo është menaxherja bukuroshe që kërkon të transferojë Sadikun në Izrael (FOTO)

Kjo është menaxherja bukuroshe që kërkon të transferojë Sadikun në Izrael (FOTO)

328
0

Mediat vendëse ka zbuluar se është pikërisht ajo që po bën rolin e ndërmjetëses mes dy palëve. Armando Sadiku është shumë pranë kalimit në kampionatin izraelit te gjigantët e Makabi Haifa. Si shkes për këtë transferimi do të jetë Viki Vaknin, menaxherja e njohur izraelite. Ajo ka folur për Panorama Sport, duke konfirmuar dhe interesimin e klubi izraelit për bomberin e kombëtares. Mediat vendëse ka zbuluar se është pikërisht ajo që po bën rolin e ndërmjetëses mes dy palëve. Puna e saj ka nisur menjëherë pas ndeshjes mes dy kombëtareve, ku Sadiku shkëlqeu me dy gola të shënuar. “Po, është e vërtetë që ka një interesim konkret nga ana e klubit të Makabi Haifa kundrejt Sadikut. Deri tani bisedimet kanë ecur mirë. Të presim çdo ndodhë deri në fund”, ka deklaruar Viki. Ajo është shumë e njohur në Izrael dhe vitet e fundit ka arritur të bëjë shumë transferime të suksesshme.