Kjo është Audi A9, të gjithë janë të mahnitur me konceptin e...

Kjo është Audi A9, të gjithë janë të mahnitur me konceptin e saj

3298
0

Tesla duhet të mbahet mirë, Audi po vjen me modelin e saj A9.

Veturat elektrike do të pushtojnë botën në të ardhmen dhe të gjitha markat e mëdha janë vënë pas krijimit të tyre duke aplikuar teknologjinë më të avancuar, transmeton lajmi.net

Audi, gjithashtu është duke punuar në këtë drejtim. Audi A9 besohet se do të jetë modeli i parë më konkurent për markat e tjera sa i përket veturave elektrike.

Nuk janë zbuluar detaje të veturës, kur do të lansohet ose performancat e saj, përveç asaj që thuhet se vetura do të kapë shpejtësinë 500km/h./lajmi.net

Ndërsa, kanë rrjedhur edhe konceptet se si do të duket vetura:

Per me Teper Shfletoni Galerine e Meposhteme: