Keni bërë plane për fundjavën? Moti duket se është në favorin tuaj

Keni bërë plane për fundjavën? Moti duket se është në favorin tuaj

246
0

Lajme të mira vijnë nga parashikimi i motit sa i përket fundjavës. I ndikuar nga kushte atmosferike të qëndrueshme, moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët, e vranësira të pakta kalimatre. Era do të jetë nga kuadrati i Veriut me shpejtësi mesatare 1-4m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek.