Horoskopi E martë 9 korrik 2019

Horoskopi E martë 9 korrik 2019

263
0

Dashi

Kjo e martë do të jetë e mbushur me tensione, sidomos në sferën sentimentale. Bëni kujdes pasi mund të ketë përplasje të forta. Me gjasë nuk keni besim tek personi që keni në krahë, pasi keni kuptuar se diçka nuk po ecën siç duhet.

Demi

Gjatë kësaj dite duhet të reflektoni mirë, pasi mund të ju duhet që të rishihni disa nga vendimet tuaja dhe të ktheheni mbas. Do të përballeni me disa shqetësime sa i takon të ardhurave dhe kjo gjë do të ju kushtëzojë jo pak. Në sferën sentimentale do të jeni në kërkim të konfirmimeve dhe sigurive të cilat e ndjeni se nuk i keni.

Binjakët

Kjo ditë do të sjellë me vete një lajm të mirë, i cili do ju bëjë mjaft optimist. Kjo gjë ka të bëjë enkas me dashurinë dhe do të reflektohet në të gjithë jetën tuaj, duke ju bërë më të fortë për të përballuar më mirë një sërë situatash. E vetmja gjë që nuk është ende pozitive, ka të bëjë me punën, ku problemet vijojnë të ndjehen dhe do të reflektohen edhe në sferën ekonomike.

Gaforrja

Për të lindurit e kësaj shenje, kjo e martë nuk do të jetë aspak në ritmin e duhur, ndonëse në dashuri mund të ketë ndonjë sinjal pozitiv. Ndërsa në sferën profesionale duhet ti bëni sytë katër, pasi problemet nuk do të mungojnë.

Luani

Duhet të tregoheni të kujdesshëm ndaj çdo gjëje që ndodh rreth jush, duke u munduar që të jeni sa më pozitiv dhe të gatshëm. Jeni një shenjë e fortë, por keni nevojë për vetëkontroll, pasi në të kundërt rrezikoni që të dukeni mendjemadh dhe të krijoni armiqësi. Nëse jeni në kërkim të dashurisë, kjo është një periudhë e favorshme për takimet e reja.

Virgjëresha

Ky 9 korrik rezervon një ditë të bukur për të lindurit e kësaj shenje. Yjet do të kenë ndikim mjaft pozitiv, duke ju ndihmuar që të kaloni çfarëdo problemi me të cilin do të përballeni. Do të ndiheni më mirë dhe do të jeni në një fazë të ndjeshme rikuperimi.

 

Peshorja

Kjo e martë do të rrisë dëshirën tuaj për të diskutuar. Ndjeni se diçka nuk ecën dhe do të ndjeni nevojën për sqarim si në sferën sentimentale edhe në atë profesionale. Pikërisht në punë, do të përballeni me ndonjë ndryshim roli.

Akrepi

Për të lindurit e kësaj shenje pritet një ditë pozitive, të mbushur me ide të mira dhe me një intuitë premtuese. Dashuria do të ecë më së miri, e rëndësishme është që të mos fiksoheni vetëm pas situatave të këqija, me persona që nuk ju përshtaten.

Shigjetari

Këshillohet që të mos mbeteni peng të së shkuarës, por të ecni papara, të ndryshoni objektivat dhe të zgjeroni horizontet tuaja si dhe të guxoni disi. Kjo gjë vlen, edhe për t’ia dalë që të keni raporte më të mira me të tjerët.

Bricjapi

Kjo e martë parashikon disa probleme në sferën sentimentale, për shkak të disa dilemave nga ana juaj. Lidhur me të kaluarën, jeni përballur me krisje të shumta, por kjo periudhë është ideale për t’ia rinisur nga e para, nëse do të keni dëshirë, shkruan noa.al.

Ujori

Do të përballeni me një sërë vështirësish në sferën ekonomike, ndaj për gjithë ata që po mundohen që të mos shpenzojnë shumë, duhet të bëjnë disa shtrëngime. Problemet me paratë, zënë një pjesë të madhe të vëmendjes tuaj, duke lënë mënjanë çdo gjë, përfshirë edhe dashurinë.

Peshqit

Ju pret një e martë pozitive, gjatë së cilës mund të ketë përgjigje pozitive dhe kënaqësi që mund të vijnë nga familjarët ose nga njeriu juaj i zemrës. Yjet janë në anën tuaj, ndaj përfitoni për të folur për dashurinë, por edhe për të bërë projekte dhe planifikime në sferën profesionale.

Shperndaje