FOTO+VIDEO/ Zjarr e shtëllunga tymi, çfarë po ndodh në Radhimë

FOTO+VIDEO/ Zjarr e shtëllunga tymi, çfarë po ndodh në Radhimë

331
0

Një sipërfaqe e pyllëzuar është përfshirë nga flakët në Radhimë.

foto galeri

Siç shihet edhe nga pamjet e siguruara nga LSA, flakët kanë djegur një sipërfaqe të madhe, ndërsa zona është ‘pushtuar’ nga tymi.

foto galeri

Deri më tani nuk dihen detaje nga aksioni për shuarjen e flakëve si dhe shkaqet e zjarrit. Aktualisht zjarrfikësja por dhe banorë të zonës ndodhen në vendin e ngjarjes, ndërsa po punojnë për lokalizimin e flakëve.

foto galeri

Për më tepër shihni fotot dhe videon.