ERDHI MOMENTI/ Djali i Sokol OLLDASHIT sulmon Lulzim BASHËN: Demokratët nuk pyeten...

ERDHI MOMENTI/ Djali i Sokol OLLDASHIT sulmon Lulzim BASHËN: Demokratët nuk pyeten më në PD, kush guxon të kundërshtojë shpallet TRADHTAR

88
0

Glauk Olldashi, djali i të ndjerit Sokol Olldashit, edhe pse është parë së fundmi në protestat e opozitës krah liderit demokrat, sot e sulmon ashpër.

 

Glauku thotë hapur se demokratët nuk u pyetën për vendimin e mospjesëmarrjes në zgjedhje dhe shton se kushdo që guxon të kundërshtojë në këtë parti shpallet tradhtar.

 

“Fakti i hidhur është që PD nuk do të menaxhojë më asnjë pushtet. Kush ka faj? Sigurisht që përgjigja që na vjen në mendje kur na pyesin është “vetja”. Por, demokratët nuk u pyetën për vendimin e mospjesëmarrjes, në fakt demokratët jo vetëm që nuk pyeten më në PD, por edhe kur ndonjëri guxon të kundërshtojë shpallët “tradhëtarë”. Kjo mendësi komuniste, edhe pse e huaj për partinë tonë, na ka “infektuar”, shkruan Olldashi.

 

REAGIMI I PLOTË I GLAUK OLLDASHIT:

 

E Diela ishte dita në të cilën do të kisha ushtruar për herë të parë të drejtën e votës. Nuk e bëra, edhe pse e kisha pritur këtë ditë prej kohësh.​

 

Demokratët nuk i janë trembur kurrë proceseve zgjedhore sepse ato janë për ne prova dhe sprova e demokracisë. PD-ja fiton zgjedhje vetëm kur ndjell besim dhe frymëzon demokratët dhe të gjithë shqiptarët që edhe pse nuk kanë bindje të caktuara politike besojnë tek fryma që forca jonë përfaqëson.

 

A është në popull ky besim? Zgjedhjet e 2015 dhe 2017 treguan që, Jo. Tek procesi i 2019 nuk e testuam besimin e popullit. Tashmë ky akt, i cili i dha 61 bashki PS – A do t’i vlejë kësaj force politike? Po për ne a do të vlejë?

 

Fakti i hidhur është që PD nuk do të menaxhojë më asnjë pushtet. Kush ka faj? Sigurisht që përgjigja që na vjen në mendje kur na pyesin është “vetja”. Por, demokratët nuk u pyetën për vendimin e mospjesëmarrjes, në fakt demokratët jo vetëm që nuk pyeten më në PD, por edhe kur ndonjëri guxon të kundërshtojë shpallët “tradhëtarë”. Kjo mendësi komuniste, edhe pse e huaj për partinë tonë, na ka “infektuar”.

 

C’farë është kura? Për mendimin tim do na bënte mirë një proces zgjedhor për ristrukturimin e partisë tonë.

 

P.S., Po më quajtët tradhëtar……. nuk mërzitem

loading...