E martë, reshje të dobëta në të gjithë vendin

E martë, reshje të dobëta në të gjithë vendin

304
0

Moti  pritet të ketë reshje të dobëta në të gjitha qarqet e vendit, por lokalisht deri mesatare në disa prej tyre. Në zona shumë të kufizuara reshjet mund të jenë edhe në formë shtrëngate, më të mundshme në pjesët kodrinore-malore të çdo qarku gjatë pasditeve dhe mbrëmjeve.

 

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 24 / 30 °C

në vendet e ulëta: 20 / 32 °C

në vendet malore: 14 / 25 °C

 

ERA

Sot pasdite (e hënë, dt.18) dhe nesër (e martë, dt.19) era pritet të fryjë e lehtë.