E fundit/ Masakra, djali vret me armë prindërit dhe tre të tjerë

E fundit/ Masakra, djali vret me armë prindërit dhe tre të tjerë

362
0

Amerika vazhdon të tronditet nga vrasjet masive me armë. Një ngjarje e tilla ka ndodhur pak minuta më parë në Luiziana. Një 21 vjeçar ka qëlluar për vdekje me armë zjarri mbi pesë persona. Midis personave të mbetur të vrarë, janë edhe prindërit e tij. I riu i identifikuar si Dakota Theriot, është larguar nga vendi i krimit me një kamion ngjyrë gri. Sulmi me armë ndodhi në dy lagje të ndryshme të qytetit. Ndërkohë që policia është vënë në ndjekje të tij, ku priten të zbardhen edhe shkaqet që cuan në këtë vrasje./usatoday.com