E dashura e mbrojtësit të Milanit shpërthen në rrjetet sociale: Më vjen...

E dashura e mbrojtësit të Milanit shpërthen në rrjetet sociale: Më vjen turp që jam qenie njerëzore si ju, injorantë!

45
0

E djeshmja nuk ishte sigurisht një performancë e shkëlqyer nga Matteo Gabbia. Mbrojtësi i Milanit në fakt ka qenë protagonist në negativ me rastin e disa golave ​​të shënuar nga Fiorentina. Fatkeqësisht, shumë nuk e pranuan humbjen e kuqezinjve dhe mbrojtësi i lindur në vitin 1999 u vu në shënjestër në rrjetet sociale. Në mbrojtje të tij ndërhyri e dashura e tij Federica Ruggieri. Nëpërmjet një historie të postuar në Instagram, zonja Gabbia shkroi këto fjalë: “Më vjen thellësisht turp që i përkas të njëjtës racë njerëzore të njerëzve injorantë dhe të frustruar, të cilët e shfryjnë zemërimin e tyre të ndrydhur ndaj 20-vjeçarëve, duke mos bërë gjë tjetër veçse dëmtim të lirë. Futbolli është një lojë dhe duhet të mbetet e tillë, pavarësisht nga çdo paraqitje. Të gjithë janë të lirë të shprehin mendimet e tyre, por ka një kufi: ka dinjitetin dhe respektin e një personi. Kjo është linja që dallon një fans nga një injorant, dhe eshte kjo ajo qe jeni”…