Dikush tentoi të vrasë themeluesin e WikiLeaks

Dikush tentoi të vrasë themeluesin e WikiLeaks

492
0

wikileaks-550x303

Përdoruesit e rrjeteve sociale janë në panik, pasi thuhet se ka pasur një tentativë për të vrarë themeluesin e WikiLeaks.

Në media po qarkullon lajmi se një person ende i paidentifikuar ishte ngjitur në ambasadën ekuadoriane në Londër, ku Julian Assange është duke qëndruar prej katër vites.

Dyshimet janë se kjo mund të jetë një tentativë vrasjeje, “urdhëruar nga Klinton”, thonë përdoruesit e rrjeteve sociale, shkruan “RT”.

“… Në 2:47 të mëngjesit një njeri i panjohur u ngjit nga shkallët e murit anësor dhe dritarja e ambasadës ekuadoriane në Londër; ai u largua pasi u pa nga sigurimi”, thuhet në një deklaratë nga WikiLeaks, shpërndarë të hënën në mëngjes.