DEDIKIM/ Balla tregon sakrificat e nënës: na rri roje deri në...

DEDIKIM/ Balla tregon sakrificat e nënës: na rri roje deri në 4 të mëngjesit

414
0

Ditën e sotme nëna e gazetarit të njohur Sokol Balla feston 68 vjetorin e lindjes, për herë të parë Balla i ka bërë një dedikim tepër të veçantë.
Balla e cilëson nënën e tij si Nënë Tereza, ndërsa tregon se ka sakrifikuar shumë për të.
Gazetari thotë se nëna e tij është personi që rri pa gjumë deri në 4 të mëngjesit, është e para dhe e fundit që e merr në telefon, e puth dhe përkëdhel.
“Secili sot ka Nene Terezen e vet. Nena ime sot ka ditelindjen e 68-te dhe 1000 here me shume aq, harroj sakrificat e saj fizike dhe mendore per te rritur nje njeri si une, duke ndenjur nje zonje fisnike, pavaresisht aty ku jeta e hodhi shpesh, me pa te drejte. Pengese ndaj cdo rreziku fizik, roje deri ne 4 te mengjesit me darken e nates se fundit, njeriu i pare dhe i fundit qe merr ne telefon, shkruan mesazh, te puth e perkedhel. I pari qe mbaj mend prane meje, ne momente te veshtira, i fundit ndoshta qe do kujtoj kur te filloje gjumi i gjate. Te dua shume mami! U befsh 100