Dalin emrat/ Kush janë kush janë personat që humbën jetën nga...

Dalin emrat/ Kush janë kush janë personat që humbën jetën nga tërmeti, mes tyre 4 fëmijë e shumë të rinj

248
0

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar emrat e 39 viktimave të tërmetit katastrofik, që goditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit.

Siç shihet nga lista e mëposhtme, mes viktimave janë katër fëmijë të moshave 3 vjeç, 4 vjeçe dhe dy 8-vjeçare, si dhe shumë të rinj të moshave 18 deri në 35 vjeç.

Persona të vdekur 39, si më poshtë vijon:

Në Durrës, në total 15 viktima , të identifikuar si më poshtë:

1. Bajram Hajdarmataj, 54 vjeç, gjetur në L 13 .
2. Amelia Lala, 8 vjeç, gjetur në L.17.
3. Sadik Qato, 85 vjeç, gjetur në L 13 .
4. Isah Abazi, 29 vjeç, banues në L.13
5. Esiela Karanxha, 8 vjeçe, gjetur në L 18.
6. Flatar Zenelaj, 64 vjeç, gjetur në L 13
7. Eviola Broshka, 28 vjeçe, gjetur në L 18
8. Kristi Reçi, 24 vjeçe, gjetur në L 18
9. Sehadete Lala, 79 vjeçe, gjetur në L 18
10. Diana Karanxha, gjetur në L 18
11. Eduart Reçi gjetur në L 18
12. Shemsedin Abazi, gjetur ne L 13
13. Dolora Reçi, 49 vjeçe gjetur në L .18
14. Klaus Reçi, vjeç 21 vjeçe, gjetur në L 18.
15. Griselda Lala vjeçe 22, gjetur në L. 17

Krujë – 23 viktima në total, të identifikuar si më poshtë:

1. Bukurije Leka
2. Erisa Cara
3. Ariela Lala 4 vjeçe
4. Fatmira Cuka 44 vjeçe
5. Selvie Lala 77 vjeçe

6. Saimir Greku
7. Kristjan Preçi 26 vjeç
8. Sardi Cuka 18 vjeç
9. Hajrie Vata 65 vjeçe
10. Klevis Çupi (Aliu) 34 vjeç
11. Drita Cakoni
12. Pëllumb Greku 57 Vjeç
13. Çelike Grupieku 57 vjeçe
14. Hajredin Çupi, 66 vjeç
15. Kastriot Cakoni, 58 vjeç,
16. Fatmira Cara vjeç 54
17. Hasan Cara vjeç 16.
18. Roledi Vata vjeçe 3
19. Suada Hysa vjeçe 18.
20. Ankthi Cara vjeç 65
21. Adelina Kabili vjeç 20
22. Almir Cara vjeç 26
23. Stela Zvergeci vjeç 20, e fejuara e Almir Cares, nga Korça.
Lezhe Mamurras
1. Ersid Agim Hoxhalli,… 32 vjec (i aksidentuar)