Çfarë rezervon moti për ditën e sotëme, e enjte 13.06.2019

Çfarë rezervon moti për ditën e sotëme, e enjte 13.06.2019

341
0

E enjte dt.13.06.2019  në përgjithësi, nuk priten reshje .

Ekziston mundësia (ndonëse shumë e vogël) që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në gjysmën Lindore të vendit gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

Në bregdet: 19 / 31 °C

Në vendet e ulëta: 18 / 34 °C

Në vendet malore: 15 / 32 °C

ERA

Era do të vijojë të fryjë e lehtë deri mesatare.

 

Shperndaje