Basha për kabinetin e ri qeveritar: Opozita të mos lejojë të shkojë...

Basha për kabinetin e ri qeveritar: Opozita të mos lejojë të shkojë deri në fund ky projekt

321
0

 Kryetari Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi menjëherë pas shpalljes së kabinetit të ri qeveritar nga Kryeministri Edi Rama.

“Asgjë e re, vazhdim dhe thellim i së keqes. Kjo është qeveria e thellimit të korrupsionit dhe të krimit. Jo vetëm Edi Rama, por edhe Fatmir Xhafa, Arben Ahmetaj, Damian Gjiknuri e pothuajse të gjithë ministrat e tjerë janë garancia e provuar për korrupsionin dhe krimin. Kjo është qeveria e konsolidimit të rikthimit në pushtet të elitës komuniste. Tridhjetë vjet pas rënies së komunizmit, Shqipëria sot drejtohet nga disa nga figurat famëkeqe komuniste ose pinjollët e tyre nga Edi Rama tek Gramoz Ruçi, Fatmir Xhafaj, Bushati e Qato e qindra të tjerë në poste kyçe qeverisëse”, shkruan Bashanë rrjetin social “Facebook”.

Sipas tij, “kjo është qeveria e thellimit të sundimit privat të Edi Ramës dhe një grushti njerëzish”. “Kush mendoi se “takimet me popullin” dhe ballafaqimi me hallet e rënduara të njerëzve e bënë Edi Ramën të reflektojë, sot kuptoi që kjo qeveri nuk do jetë kurrë qeveria e popullit dhe nuk do punojë kurrë për popullin. Opozita ka detyrën dhe përgjegjësinë që bashkë me qytetarët të mos lejojë të shkojë deri në fund ky projekt i zi për vendin tonë”, shprehet Basha.