BALLEPERBALLE nga Xhevahir Spahiu

BALLEPERBALLE nga Xhevahir Spahiu

163
0

Une dal ne rruge

me tufa mimozash ne duar

ti me shkopinj dhe me plumba

ti me qen

une me pellumba.

 

Une kam fytyre

ti skafander

ti dhembet

une fjalen.

Une kerkoj nje grusht jete,

ti me kerkon edhe vdekjen.

 

Te dy

sy nder sy

sy nder sy

te dy.

 

Pellumbat e mi plugojne hapesirat;

iken qente prej teje

muaren malet perpjete.

 

As qente nuk te duan.

 

loading...
Shperndaje