Arieli tregon fillimet e vështira me Anxhelinën në SHBA: Erdhëm me 0...

Arieli tregon fillimet e vështira me Anxhelinën në SHBA: Erdhëm me 0 lekë

340
0

Vajza e Albërie Hadërgjonaj, Axhelina ditën e sotme feston datëlindjen e saj. Ajo prej vitesh jeton në Amerikë, ku i është përkushtuar më shumë jetës se saj private sesa asaj muzikore.

Anxhelina jeton në një apartament me Make up- artistin e motrave Jenner, Ariel. Ata kanë krijuar së bashku një shoqëri shumë të bukur dhe janë të pandashëm. Ngado që shkojnë i shohim pranë njëri-tjetrit.

Në ditën e saj më të rëndësishme nuk kishte si të mungonte edhe urimi i Arielit. Ai ka ndarë me ndjekësit fjalë mjaft emocionuese për miken e tij dhe  tregon fillimet e miqësisë së tyre ku mbërritën në Los Angelos pa para dhe pa asnjë ide se çfarë do bënin.

“Gëzuar Datëlindjen ‘Vlla!

Kjo video duhet të jetë përshkrimi më i saktë i miqësisë sonë. Nuk mendoj se ka patur ndonjë herë që ne të jemi zënë dhe të mos jemi pajtuar pesë minuta më vonë ose të kemi qeshur se dukemi si çift i martuar në moshë. Betohem, Zoti e dinte se çfarë po bënte, sepse t’i dhe unë jemi si dy bizele të një bishtaje dhe unë nuk mund ta shoh jetën time pa ty. Gjatë viteve të miqësisë sonë, ne kemi kaluar nëpër disa vështirësi. U zhvendosëm në LA me zero para në llogari, duke u përpjekur të kuptojmë se si do t’ia dilnim?! Le të fillojmë me jetesën në një studio të vogël në qendër të qytetit, duke fjetur në shtretërit e ajrit që shfryheshin ndërsa ne flinim – edhe atëherë ne ishim aq të lumtur !!!! Çdo ditë e kaluar me ty në 6 vitet e fundit ka qenë përtej të gëzueshmes, plot dashuri dhe lumturi, me kujtime që unë e di që ne të dy do t’i vlerësojmë përgjithmonë !! Si të udhëtosh botën së bashku! Vendosja e alarmit në dhomat e hoteleve, vetëm për arsye që një Zot e di pse …

Unë do të them një gjë për ty që mendoj se bota duhet ta dijë. Askush nuk e kupton sa të madhe e ke zemrën dhe sa të pastër ke shpirtin. Je kaq vetëmohuese, gjithmonë duke menduar dhe duke bërë për të tjerët para teje. Ti e mban këtë dritë me vete që thjesht ndez jetën e secilit që takon. Me siguri më ke modeluar në një mënyrë më të mirë, më të dashur, më të dhembshur gjatë kohës sonë së bashku. Anxhelina ky nuk është as një postim për datëlindje për më tepër, është më shumë një vlerësim për një shpirt të gjallë e të pabesueshëm që meriton të nderohet dhe të shkëlqejë si drita.

Jam shumë më i lumtur që kam mikun / motrën më të mirë që ekziston në këtë planet. Urime për një vit tjetër e të qenurit një Yll për mua dhe të gjithë të dashurvë të zemrës dhe për këtë arsye për të gjithë botën. Unë jam rrënjosur tek ty përgjithmonë!”, shkruan Arieli.

View this post on Instagram

Happy Birthday “Bro” 😂 This video has to be the most accurate description of our friendship lol😂 @anxhelina I don’t think there has been one time that we have argued that we didn’t make up five minutes later or literally laughed about the fact that we sound like an old married couple seconds after. 😂 I swear man, God knew what he was doing, because you and me are literally two peas in a pod and i can’t see my life without you. The past couple years of our friendship, we have been through some shit together 🤦🏻‍♂️I mean moving to LA with literally zero money in our accounts trying to figure out how we were gonna make it out here?!?!?! let’s start there, to living in a small studio apartment downtown Right next to skid Row sleeping on air beds that were deflating while we slept lmaooo 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️😂 even then we were so happy!!!! Every second ive spent with you in the past 6 years has been beyond eventful, full of love and happiness, with memories that i know we both will cherish forever!! like traveling the world together! Setting off alarms in a hotel rooms, for reasons only God knows why😂🤣 lolll… i will say one thing about you that i feel the world should know. No one understands how big of a heart you have and how pure of soul you are. You are so selfless, always thinking and doing for others before you. You carry this light with you that simply lights up everyones life that you encounter. You have for sure modeled me into a way better, kinder, loving, more compassionate and understanding person in the course of our time together. @anxhelina this isn’t even a Birthday post per say, its more of an appreciation post for an incredible living soul that deserves to be honored and shined a light on. Im far beyond blessed to have the bestestttt friend/sister that Exists on this planet. Congrats on another year of being a Star to me and all your loved ones and sooooon to this entire world. Im rooting for you always! Your #1 fan xoxo Happy Birthday ♥️🤗

A post shared by ARIEL (@makeupbyariel) on