A besim keni te vetja? Zbulojeni nga horoskopi

A besim keni te vetja? Zbulojeni nga horoskopi

594
0

Vetëbesimi nuk është thjesht një term që tregon vendosmërinë tonë, është më shumë se kaq. Është një çelës që hap shumë dyer në jetën e një njeriu.

 

Shpesh herë bëhet edhe vendimtar për vazhdimësinë, por kurrë nuk duhet të teprohet me të. Mos harroni: gjithsecili është i rëndësishëm për veten e vet.

 

Për ta zbuluar se sa vetëvlerësim keni, hidhini një sy horoskopit. Ja çfarë zbulon ai për shenjën tënde:

 

Dashi- Nëse do të organizonit një kurs të vetëvlerësimit, me siguri do të kontaktoheshit për të qenë mësues dhe me të vërtetë do të ishit më i miri në treg. Ju jeni të vetëdijshëm për të patur shumë cilësi, por nuk jeni të vetëdijshëm për të patur sa më shumë defekte (dhe, me të vërtetë, ju i konsideroni ato cilësi të karakterit tuaj). Nuk është sekret që ju jeni shumë të fortë dhe jo vetëm fizikisht. Ju gjithashtu mund të ndihmoni në përmirësimin e vetëvlerësimit të miqve tuaj, të cilët shohin tek ju një model të mrekullueshëm.

 

Demi – Ju jeni njerëz që transmetojnë siguri dhe stabilitet dhe pikërisht për këtë mund të mendoni se keni vetëvlerësim të madh. E megjithatë, kjo nuk është gjithmonë rasti. Ose më saktë, ju jeni të vetëdijshëm për të patur kufij, nga të cilët nuk e lejoni veten të frenoheni dhe pengoheni gjithsesi. Të dish të njohësh dobësitë e dikujt mund të jetë një avantazh i madh. Në punën tuaj, nivelet e vetëvlerësimit janë shumë të larta, por kur flasim për pamjen fizike, ato kanë tendencë të ligështohen dhe ju dërgojnë në një krizë të vogël.

 

Binjakët- Ju tregoni vetëvlerësim të madh, por është absolutisht e gabuar të mendoni se jeni ashtu siç e përshkruani veten. Në fakt është e nevojshme të mbani mend se tek ju jetojnë dy personalitete krejtësisht të ndryshme dhe ndërsa njërin e do për atë që është, tjetri mund të mëkatojë me talentin dhe aftësitë e dikujt. Në çdo rast, duke pretenduar se keni një vetëvlerësim të lartë, ju mund të tërhiqni shumë njerëz që shohin tek ju kaq shumë cilësi që as nuk i keni (ose jo aq të shënuara).

 

Gaforrja- Padyshim që nuk mund të thuhet se keni një vetëvlerësim të fortë. Në të vërtetë, shumë shpesh keni kaq shumë komplekse sa dikush mund të mendojë se është shaka të dëgjosh të thuash sa e bukur, e mirë dhe e talentuar je. E vërteta është se ju keni një nevojë ekstreme për njohje dhe vini në dyshim ndonjë gjë në lidhje me pamjen tuaj fizike ose karakterin tuaj. Kjo anë e juaja mund të largojë disa njerëz nga ju, që mund të jenë të veçantë.

 

Luani- Fjala vetëvlerësim mund të jetë ai rreth të cilit rrotullohet tërë ekzistenca juaj. Ju jeni me të vërtetë të bindur se jeni më i bukuri, më inteligjenti, i zgjuari, i ëmbëli, e apasionuari. Dhe ju e besoni aq shumë sa që mund të bindni këdo me miqtë dhe të njohurit. Ju e dini që keni cilësi të shkëlqyera dhe përulësinë jua lini atyre që nuk kanë asgjë për t’u mburrur. Herë pas here edhe ju vendosni të shpërbleni veten tuaj dhe t’ju jepni koncerte që mund t’ju bëjnë edhe më shfaqje.

 

Virgjëresha – Ndrojtja juaj dhe fakti që nuk doni të jeni në qendër të vëmendjes nuk do të thotë që keni vetëvlerësim të ulët. Me siguri nuk prireni të ekzagjeroni në vetvete, duke i dhënë veti dhe cilësi që nuk i keni, dhe gjithashtu keni një qëndrim shumë kritik dhe të ashpër ndaj vetvetes. Për të kultivuar një vetëvlerësim pak më të shëndetshëm, duhet të përpiqeni të shoqëroheni me njerëz të gëzuar dhe zbavitës, të cilët ju inkurajojnë dhe ju ilustrojnë me butësi, se cilat janë pikat tuaja të forta.

 

Peshorja- Pasiguritë tuaja të vazhdueshme në lidhje me vendimet që duhen marrë dhe zgjedhjet e rëndësishme që duhet të bëhen, janë sigurisht një pasqyrim i vetëvlerësimit të ulët. Fakti që gjithmonë përpiqeni të bëni diçka për të përmirësuar pamjen tuaj fizike, thjesht mund të tregojë se sa të pakënaqur jeni. Mund të jetë shumë e dobishme për ju që të bëni ushtrimin e shënimit, në një fletore, për të gjitha tiparet që keni ose jo. Perfeksionimi do të vendoset në pjesën e kundërt të vetëvlerësimit.

 

Akrepi- Edhe nëse nuk e kuptoni, një nga problemet tuaja më të mëdha është të mendoni se kurrë nuk mund të gaboni në asnjë rrethanë. Ju padyshim keni një vetëvlerësim shumë të lartë, i cili sidoqoftë bie ndesh me një realitet ku të tjerët ju tregojnë se edhe ju keni shumë mangësi. Në fakt, një vetëvlerësim i shëndetshëm nuk kërkon që ju të zemëroheni sa herë që dikush tregon defektin tuaj, veçanërisht të një natyre karakteri. Pak përulësi nuk do t’ju dëmtonte.

 

Shigjetari- Ju pëlqen të bëni shaka në lidhje me vetëvlerësimin tuaj dhe shpesh ju portretizoni veten si njerëz shumë të talentuar në një mënyrë të gjallë, duke i lënë bashkëbiseduesit tuaj të pasigurt rreth serioziteti. Në të vërtetë, ka disa cilësi që ju keni dhe jeni shumë krenarë. Ju keni besim në veten tuaj dhe gjithashtu keni një besim të jashtëzakonshëm në jetë dhe fat. Atëherë ju gjithashtu e kuptoni se keni hapësirë për përmirësim, por preferoni të mos flisni për të me njerëz që nuk ju pëlqen.

 

Bricjapi- Vazhdimisht përpiqeni të përmirësoheni dhe për ta bërë këtë, hiqni dorë nga shumë gjëra që mund ta bëjnë jetën tuaj jashtëzakonisht më të lehtë. Ndonjëherë jeni pak negativ dhe keni tendencën të shihni vetëm anën e shëmtuar të gjithçkaje, madje edhe veten dhe karakterin tuaj. Sidoqoftë, ju jeni të vetëdijshëm se keni një avantazh ndaj shumë njerëzve që nuk mund të marrin vendime serioze dhe largpamëse për jetën e tyre. Mos kini turp të tregoni vlerën tuaj të madhe!

 

Ujori- Ju jeni njerëz të çuditshëm. Doni të qëndroni larg nga turma dhe të shfaqni një “diversitet” që nuk korrespondon gjithmonë me personalitetin tuaj të vërtetë. E vërteta është se e keni të vështirë të kornizoni. Vetëvlerësimi juaj është mjaft i lartë, gjithashtu sepse përndryshe nuk do të shkonit të veshur në një mënyrë të caktuar dhe me vetëdijen për t’u shikuar dhe gjykuar nga të gjithë. Kur flasim për emocione, megjithatë, për të mos parë realitetin në fytyrë, largohuni duke treguar pak pasiguri.

 

Peshqit- Ju keni shumë më shumë vetëbesim sesa thoni dhe shumë shpesh ju pëlqen të jepni një imazh të njerëzve të pafuqishëm dhe të pasigurt, për të marrë më shumë hutim dhe mirësi nga të tjerët. Por ata që ju njohin mirë e dinë se jeni të vetëdijshëm për të pasur një forcë të madhe të brendshme, të aftë t’ju drejtojnë në momentet më të kërkuara të jetës. Por, ju jeni gjithashtu shumë të ndjeshëm ndaj kritikave që merrni dhe gjithmonë duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe të përpiqeni të mos lëndoni veten me komente të pakëndshme dhe negative./