21 qershori do të jetë protesta e rradhës e Opozitës së...

21 qershori do të jetë protesta e rradhës e Opozitës së Bashkuar

472
0

Konfirmohet se  data e protestës së rradhës së Opozitës së Bashkuar.

Ajo do të zhvillohet më datë 21 qershor, ora 20:00…

Vendimi u mor gjatë mbledhjes së Kryesisë së PD.

“Edi Rama na ka shpallur lufte Duhet te mbrojme vendin dhe qytetaret, kushtetuten. Jemi ne te drejten tone t’i pergjigjemi me cdo cmim dhe me cdo mjet. Nuk ka zgjedhje pa opoziten. Eshte krim vecanerisht ne kushtet e dekretit te presidentit. Jemi ne pune te panderprere. Takime me qytearet per t’u shpjeguar njerezve se rama po benegrusht shtetit. Eshte rrezik kombetar, duhet ndalur menjehere. Vendi Rrezikon rikthimin e vizave, izolimin, regjim represiv permes arrestimeve”, tha ndër të tjera kreu i PD, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij.

Kujtojmë se kjo e 21 Qershorit, është protesta e 9 mbarëkombëtare e Opozitës që prej 16 Shkurtit.