10 receta shumë të mira për detoksifikimin e organizmit

10 receta shumë të mira për detoksifikimin e organizmit

424
0

Je duke kërkuar një pijde detoksifikuese për organizmin por nuk e di se cilën të zgjedhës? Filloni me me këto receta fantastike dhe shumë të efektshme për organizmin.

Mjafton të pish një të tillë çdo mëngjes sapo ngrihesh nga gjumi dhe nuk do të kesh më asnjë problem me fryrjet e barkut apo pse jo do rrëzosh edhe kilet e tepërta sepse përveç pastrimit të organizmit këto pije janë edhe shumë të pasura me vitamina të domosdoshme për organizmin tuaj.

  1. Shegë e fruluar dhe qumësht soje
  2. Majdanoz dhe kastravec të grirë në blender
  3. Lëng portokalli
  4. Çaj kamomili
  5. Mollë, xhinxher, kastravec të grirë
  6. Frape shalqini
  7. Ujë mente dhe limon
  8. Portokall dhe karrotë të grira së bashku
  9. Çaj jeshil
  10. Karrotë, boronicë, portokall dhe mente të grira në blender së bashku