VIDEO/ Koronavirusi si bombë bërthamore, Wuhan nga 11 milion banorë në një...

VIDEO/ Koronavirusi si bombë bërthamore, Wuhan nga 11 milion banorë në një qytet fantazmë

657
0

Wuhan, qyteti në të cilin lindi virusi korona që ka alarmuar gjithë botën, i ka marrë jetën 132 personave dhe ka prekur mbi 6 mijë të tjerë brenda pak ditësh është zbrazur i gjithi.

 

Në pamjet me dron të cilat transmetojnë mediat e huaja duket se si qyteti i cili vetëm dy javë më parë kishte popullsinë dhe qarkullimin e Londrës, sot është bosh.

Pa njerëz, pa transport publik, pa dyqane dhe markete të hapura dhe pa gjallëri Wuhani i ngjan qyteteve si Chernobilli në Ukrainë, Hiroshima apo Nagasaki në Japoni të cilat u shkretuan prej shpërthimeve apo bombave bërthamore.