VIDEO /Ja si ta përgatisni viagrën në kushte shtëpie

VIDEO /Ja si ta përgatisni viagrën në kushte shtëpie

1272
0

Screenshot_3-23

Një nga përbërësit më të freskët dhe më të shëndetshëm në botë është edhe shalqiri. Sidoqoftë, nëse shalqiri

kombinohet me dy përbërës tjerë, mund të kthehet në një mrekulli të vërtetë.

Shkencëtarët italianë shpjegojnë që lëngu i shalqirit është një ‘viagra natyrale’, e që i ndihmon meshkujt të
cilët kanë probleme me ereksion. Një nga studimet e fundit të publikuar në Urology, tregon se disa nga
përbërësit e shalqirit janë të mahnitshëm për përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe pa pasur ndonjë efekt
anësor, ndryshe nga Viagra.

Shalqiri ka sasi të madhe të vitaminës C dhe është i përbërë nga 92 për qind ujë. Përmban vetëm 71 kalori
dhe është ushqimi ideal për njerëzit që dëshirojnë të humbin peshë.

Përbërësit:

– ¼ shalqirit

– 1 limon

– 1 shegë

Përgatitja

Futni të gjithë përbërësit në mikser dhe përzieni ato. Lëngun e fituar nga përzierja futeni në shishe dhe
vendoseni në frigorifer.
Pini 1/3 e lëngut në mëngjes kur e keni stomakun bosh dhe të njëjtën gjë bëjeni para darkës.

 

Shperndaje