Tags Posts tagged with "ITALIA"

Tag: ITALIA

Italia, maska transparente për mësuesit

Çdo vend po përgatitet për hapjen e shkollave në këtë periudhë pandemie. Në Itali duket se ekspertët së fundmi kanë vendosur që të krijojnë...

Italia, vendi evropian më i prekur nga koronavirusi: Dy viktima, 50...

  Italia po përballet me shpërthimin më të madh në Evropë të koronavirusit duke njoftuar deri tani vdekjen e dy personave dhe infektimin e 50...

Shokon Vali Corleone: Po më ndjek shërbimi sekret italian, po m’i...

Princ Vali Corleone ka probleme me drejtësinë italiane. Kështu së paku njofton Corleone përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë zyrtare në Facebook. Ai tregon...