Surprizon moti, zbuloni si pritet të jetë sot

Surprizon moti, zbuloni si pritet të jetë sot

580
0

Sot moti do të mbetet vranësira  në mesatare  deri të dendura të cilat në zonat malore dhe jug të vendit do të pasohen nga reshje shiu . Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NË) me shpejtësi  maksimale deri  në 8 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 3 me  lartësi  vale 0,5 – 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore         -1/10°C

Zonat e  ulëta          1/15°C

Zonat  bregdetare   7/16°C