Shtërngata shiu, shihni si ndryshon moti në vazhdim për secilin qark

Shtërngata shiu, shihni si ndryshon moti në vazhdim për secilin qark

386
0

Moti pritet të ndryshojë krejtësisht pasditen e sotme. Rreshje shiu dhe shtërngata pritet të përfshijnë vendin, raporton Insitituti i Gjeoshkencës. Sot pasdite (e mërkurë) dhe nesër (e enjte) pritet të ketë reshje mesatare në të gjithë vendin, dhe në shumicën e tyre lokalisht intensive. Reshjet do të shoqërohen me shtrëngata në të gjitha qarqet.

TEMPERATURAT

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 18 / 24°C

në vendet e ulëta: 16 / 26°C

në vendet malore: 10 / 21 °C

 

ERA

 

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare so dhe nesër.

 

Tabelat tregon se në cilat qarqe do kete reshje mesatare dhe ne cilat intensive: