Shikoni sa ka ndryshuar ikona e muzikës Parashqevi Simaku

Shikoni sa ka ndryshuar ikona e muzikës Parashqevi Simaku

1381
0

Parashqevi Simaku ka qënë padyshim një nga ikonat e muzikës së lehtë dhe popullore shqiptare. Ajo ishte një nga më të preferuarat nga shqiptarët në kohën e diktaturës dhe më tej. E bukur, sharmante dhe me një zë melodioz ajo fitoi shumë shpejt zemrat e popullit shqiptar.

Por jeta nuk ishte e lehte për atë. Ajo tani vuan nga paraliza faciale ku i ka prekur gojën. Ndaj ajo nuk përformon më në skena dhe këngë të sajat. Këto foto që shikoni më poshtë janë bërë pak kohë para se këngëtarja të sëmurej.

Aty duket se bukuria e saj është zhdukur. Tani që ajo është e sëmurë nuk ka asnjë foto të saj.

Shpresojmë që Parashqevia të shërohet dhe të këndojë sërish. Një këngëtare si kjo, i mungon skenës shqiptare.