Pse e shtuna është dita më e mirë për seks?

Pse e shtuna është dita më e mirë për seks?

505
0

seks_1448537815-3344016

Ndoshta jeni lodhur gjatë javës dhe keni nevojë për pushim dhe relaks në fundjavë. Stresi, lodhja dhe angazhimet ju kanë dërrmuar dhe ju nuk dëshironi të mendoni më për punë apo biznes.

Kështu, që, në fundjavë keni nevojë t’i përkushtoheni më shumë partnerit. Në bazë të studimeve të bëra, dita më e mirë për të bërë seks është e shtuna.

44% e të anketuarve e kanë zgjedhur ditën e gjashtë të javës, për të bërë seks më shumë me partnerin. Preferenca e tyre është e diela, me 24%, ndërsa në vend të tretë renditet e premtja (22%).

Nga kjo del se fundjava është periudha më e përshtatshme për t’i shuar epshet. Me siguri, edhe ju po prisni të arrijë sa më shpejtë fundjava.