Policia sekuestron pasurinë e 46 vjeçarit nga Durrësi me vlerë 2 milionë...

Policia sekuestron pasurinë e 46 vjeçarit nga Durrësi me vlerë 2 milionë euro

366
0

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë goditur një rast të pastrimit të produkteve të veprës penale, duke sekuestruar rreth 2 milion euro pasuri, të dyshuara të fituara nga aktivitet kriminal. Mbi bazën e referimit të bërë nga Policia në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës është ekzekutuar vendimi penal i Gjykatës duke sekuestruar pasuritë e shtetasit T.S., 46 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë me 12 vite burg për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.

 

Janë sekuestruar:

 

  • 25 000 m2 tokë arë;
  • 10 100 m2 pemëtore;

 

  • 9 njësi tregtare, ambiente të përshtatura për biznese me sipërfaqe totale 580 m2;
  • 22 apartamente me sipërfaqe totale 1780 m2.

 

Pasuritë dyshohet se janë produkt i veprimtarisë kriminale, kryer nga shtetasi T.S.. Në total ato llogariten rreth 2 milion euro