Pija e cila i çmend femrat për seks: Receta kontroverse indiane

Pija e cila i çmend femrat për seks: Receta kontroverse indiane

1379
0

140812034-780x439

Kjo pije ndihmon edhe meshkujt, sepse përmirëson cilësinë e spermës dhe shtohen shanset që femra të ngelet shtatzënë.

Kjo recetë për përgatitjen e pijes sekrete është bartur nga gjenerata në gjeneratë në Indi dhe në disa shtete të Azisë, ndërkaq kjo traditë praktikohet edhe sot e kësaj dite, transmeton Telegrafi.

Një shishe e vogël me këtë pije sipas traditës u jepet dhëndrit dhe nuses që ta pinë para natës së parë të martesës.

Sekreti është tek rrushi i thatë, kokrrat e të cilit përmbajnë agrininë, që është nutrien kryesor për trajtimin e disfunksionit erektil.

Gjithashtu, shton edhe shanset që femra të ngelet shtatzënë, përkatësisht përmirëson cilësinë e spermës tek meshkujt. Veç kësaj, shton edhe energjinë e përgjithshme për seks.

Receta origjinale nga India përbëhet nga rrushi i thatë, qumështi dhe shafrani.

Ja receta për përgatitjen e njërit variant të kësaj pijeje:

Lajini mirë 30 gramë rrush të thatë dhe zieni në enë emali të padëmtuar me 200 ml qumësht. Në fund shtoni edhe pak shafran.

Në fillim pini këtë sasi tri herë në ditë, ndërsa më vonë shtoni sasinë e rrushit të thatë në 50 gramë, derisa të eliminohen problemet.

Pra, për rrushin e thatë thonë që ka një sërë të efekteve të tjera pozitive në shëndet – ndihmon edhe te tensioni i lartë i gjakut, shtimi i peshës trupore, preventiva e sëmundjeve kancerogjene, anemia, ndërkaq është i shkëlqyeshëm edhe për ten dhe flokë.

Shperndaje