Pasi t’i lexoni këto fakte interesante rreth seksit, vetëm SEKS do të...

Pasi t’i lexoni këto fakte interesante rreth seksit, vetëm SEKS do të bëni

865
0

A mendoni se jeni ekspertë të seksit? Atëherë shikoni këtë listë me fakte të ndryshme dhe nëse ju duken të panjohura, nuk jeni edhe aq ekspertë.

Shumë njerëz dinë fakte bazike rreth seksit, mirëpo faktet e mëposhtme që Telegrafi i sjell për ju, do t’ju lënë pa mend.

* Mungesa totale e aktivitetit seksual mund të shkaktoj zvogëlimin e madhësisë së penisit, që do të thotë se nëse nuk e përdorni, mund edhe ta humbni. Pa ereksione të rregullta penisi mund të zvogëlohet deri në dy centimetra.

* Sipas National Bureau of Economic Research seksi i bën njerëzit po aq të lumtur sa fitimi i 100,000 dollarëve.

* Orgazmat e njëhershme, që do të thotë kur dy partnerët e përjetojnë orgazmën në të njëjtën kohë, është një dukuri shumë e rrallë. Është aq e rrallë saqë 42 për qind e çifteve mendojnë se më shumë mundësi kanë ta shohin Bigfoot-in sesa ta përjetojnë një të tillë.

* Mund t’ju duket e çuditshme, mirëpo 51 për qind e grave kanë deklaruar se kanë përjetuar orgazma gjatë kryerjes së ushtrimeve të barkut, të njohura si crunches.

* Pavarësisht se nuk janë të vërteta, shumë njerëz ndjejnë joshje fizike ndaj manekinëve dhe statujave. Kjo “sëmundje” njihet si agalmatofilia.

* Spermatoidet janë shumë të vogla, por shumë të shpejta: Sperma udhëton me një shpejtësi prej 45 kilometrave në orë.

* Seksi është edhe ushtrim fizik: Një sesion mesatar i seksit mund të djeg deri në 144 kalori. /Telegrafi/

Shperndaje