Parashikimi i motit, reshje shiu dhe vranësira gjatë gjithë ditës

Parashikimi i motit, reshje shiu dhe vranësira gjatë gjithë ditës

722
0

Vendi do të jetë i përfshirë nga vranësira të dendura dhe reshje shiu në pjesën e parë të ditës.

 

Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me reshje shiu në zonat qëndrore dhe në zonat jugore, ndërsa gjatë natës pritet përmirësim i motit në jug të vendit, por shira të dobët do të jenë prezente në pjesën tjetër të vendit.

 

Temperaturat do të luhaten nga 8 gradë Celsius në 24 gradë Celsius. Era do të fryjë me shpejtësi 30 km/h duke shkaktuar në det dallgëzim 2-3 ballë./