Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot

Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot

469
0

Moti do të mbetet me diell dhe vranësira të pakta në zonat malore në mesditë.

Era do të jetë  me drejtim Veriperëndim (NË) me shpejtësi 10-12 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 1,0 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore      4/18°C

Zonat e  ulëta        4/24°C

Zonat  bregdetare 9/23°C

 

Meteorologe: Rezarta Xhakollari