Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot

Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot

654
0

Kontinenti Europian po ndikohet nga aktiviteti i presionit të lartë atmosferik e cila do të ifluencojë në vendin tonë dhe Kosovë mot të qëndrueshëm pa reshje shiu. Sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 1,0 –2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie në mëngjes.

 

Temperaturat min dhe max:

 

Zonat  malore      -2/11°C

 

Zonat e  ulëta       4/20°C

 

Zonat  bregdetare 7/19°C

 

E Premte 29 Mars  2019

 

Kosova për  ditën e Premte dt 29 Mars 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -2°C  në mëngjes deri në  15°C gradë Celcius në mesditë.

 

Meteorologe: Rezarta Xhakollari